sobota, 1 września 2012

Promienniki podczerwieni

Sauny infrared - promienniki podczerwieni


Wiele osób decydując się na zakup sauny infrared staje przed dylematem, jakie promienniki wybrać. Dlatego postaram się Państwu krótko omówić to zagadnienie. Myślę, że dzięki tym informacjom wybór stanie się łatwiejszy.
Obecnie na rynku najczęściej spotykane są trzy rodzaje promienników. Pierwszymi z nich jest tzw. folia termiczna. Jest ona wbudowana w ściany sauny. Emituje spektrum IR-C powyżej 6  μm - najbardziej łagodne, choć równomierne nagrzewane ciała. Energia dociera do naskórka. Foliatermiczna jest idealna dla osób lubiących delikatne rozgrzewanie organizmu, bez nadmiernego pocenia się. Umożliwia korzystanie z kąpieli w łagodnej temperaturze, co sprzyja wzmocnieniu odporności i poprowie kondycji psychofizycznej dzieci, dorosłychi osób starszych. Folia termiczna, podobnie jak promienniki magnezowe emituje wyłącznie długą falę elektromagnetyczną, przez co głębokość penetracji jest znacznie zredukowana.
 
Kolejnym   rozwiązaniem są promienniki podczerwieni ceramiczne. Są one najbardziej uniwersalne, emitują wyselekcjonowane spektrum IR-B, IR-C od 2 μm do 10 μm.  Energia przenika przez naskórek do skóry właściwej graniczącej z tkanką podskórną tłuszczową. Promienniki ceramiczne gwarantują relaks, wspomaganie leczenia chorób i dolegliwości, pomagają zachować smukłą sylwetkę i pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami.
 
Najdoskonalszą wersją promienników do sauny infrared są promienniki kwarcowe. Są to profesjonalne promienniki firmy Philips, emitujące najgłębiej przenikającą podczerwień - spektrum IR-A, IR-B, IR-C, w zakresie podobnym do słonecznego spektrum IR: od 1,4 do 10 μm. Dzięki temu pocenie i rozgrzanie organizmu jest bardziej intensywne. Energia przenika przez naskórek, skórę właściwą aż do tkanki podskórnej i komórek tłuszczowych. Rozgrzewają najgłębszą warstwę skóry, gdzie ciepło lepiej się rozchodzi i powoduje bardziej rozproszone i przyjemniejsze rozgrzanie ciała. Poza tym dzięki zoptymalizowanym spektrum podczerwieni, bardziej intensywnie pobudzają naturalne mechanizmy obronne skóry i w ten sposób nie prowadzą do przegrzania skóry. Dlatego przy ich użyciu w temperaturze zaledwie 50 stopni, pocenie jest bardzo intensywne, a ciepło rozgrzewa nas od środka. Długość fal emitowanych przez promienniki kwarcowe jest zoptymalizowana do maksymalnej penetracji skóry. Rezultat to optymalny efekt ogrzania z maksymalnym komfortem dla użytkownika.

W swojej firmie nie proponuję Klientom folii termicznej. Wychodzę z założenia, że jej działanie jest zbyt słabe, aby sauna infrared właściwie spełniała swoją rolę. Pozostawiam moim Klientom możliwość wyboru pomiędzy promiennikami ceramicznymi i kwarcowymi. I tutaj wchodzą w grę możliwości finansowe. Promienniki kwarcowe są najdroższą opcją. Ale staram się do nich namawiać, gdyż warto dołożyć troszkę, ale mieć komfort korzystania z najlepszej możliwej opcji. Tym bardziej, że sauna jest jednorazową inwestycją, która będzie nam służyć przez długie lata.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz